Dachowanie BMW na DW 985 w Tuszymie

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia – 25 grudnia około godziny 16:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem jednego samochodu osobowego w miejscowości Tuszyma, na drodze wojewódzkiej numer 985.

Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG 1 Mielec: GBARt Renault Range (501[R]22) oraz GBA Iveco Eurocargo (501[R]21) oraz zastęp z naszej jednostki OSP GBA Renault S170 (509[R]61).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia obecny był już patrol Policji, nasze działania polegały na zabezpieczeniu jednego pasa ruchu pachołkami i lampami ostrzegawczymi, jak również udzielenie pomocy kwalifikowanej osobie poszkodowanej. Dowódca OSP podał rozpoznanie z miejsca zdarzenia, że w zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy marki BMW, którym podróżował tylko kierowca oraz że jeden pas ruchu w kierunku Mielca jest zablokowany – ruch odbywał się wahadłowo. Na miejsce dotarły zastępy z JRG 1 Mielec oraz jeden zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany został zabrany do karetki w celu przebadania, jednak stan zdrowia nie wymagał dalszej hospitalizacji. Samochód po dachowaniu znajdował się po za jezdnią na części chodnika, działania strażaków zakończyły się około godziny 17:20, miejsce zostało przekazane Policji, dowódca zastępu JRG zgłosił zakończenie działań i powrót wszystkich jednostek do koszar.