Dachowanie samochodu osobowego w Tuszymie

Nr. zdarzenia: 3/2020

31 stycznia w sobotę, tuż po godzinie 21 pełniący służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu dyżurny operacyjny odebrał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Tuszyma, na drodze powiatowej nr. 1 176R relacji – Tuszyma – Kolbuszowa.

Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego na miejsce zostały skierowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Mielcu: GBARt Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25), jak również została zaalarmowana nasza jednostka OSP.

Do zdarzenia z naszej jednostki OSP wyjechał samochód GBARt Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 4 strażaków ratowników. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów działania polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, ruch odbywał się wahadłowo, zablokowany był pas ruchu w kierunku Kolbuszowej. W zdarzeniu brał udział  jeden samochód osobowy marki Audi, który dachował i znalazł się po za pasem drogowym. Podróżujący samochodem kierowca jak i pasażerowie, nie wymagali hospitalizacji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu samochodu, jak również uprzątnięciu jezdni. Miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym – 501-13 przekazał Policji po czym zgłosił dyżurnemu operacyjnemu SK KP PSP w Mielcu zakończenie działań i powrót jednostek do koszar.