OSP Tuszyma

Kolejny w tym tygodniu wyjazd do pożaru torfowisk w Rzemieniu

Nr. zdarzenia: 20/2020

20 kwietnia przed godziną 22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze nieużytków rolnych w okolicach torfowisk.

Na miejsce zostają skierowane zastępy z Państwowej Straży Pożarnej z Mielca jak również zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Przecław.

Po powrocie naszego zastępu GBARt Renault S170 z pożaru lasu druhowie musieli umyć używany sprzęt i przygotować go do dalszego użycia w razie potrzeby. Węże tłoczne używane w działaniach gaśniczych zostały umyte, rozwieszone by wyschły. Samochód został dozbrojony i przygotowany do kolejnego wyjazdu.

Przed godziną 22 po raz kolejny nasza jednostka zostaje zaalarmowana przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu. Jak się okazuje zostajemy po raz kolejny zadysponowani do pożaru torfowiska w miejscowości Rzemień. Do zdarzenia rusza samochód GBARt Renault S170 (509[R]61) z obsadą 6 strażaków ratowników. Po dojeździe na miejsce zdarzenia widać kilka ognisk pożaru. Na miejscu już działa jednostka OSP Rzemień. Przy pomocy tłumic ogniska pożaru zostają szybko opanowane i stłumione. Następnie przy pomocy prądów wody pogorzeliska zostają przelane wodą. Z uwagi na pożar na terenach torfowych pogorzelisko musi zostać dokładnie przelane wodą, ponieważ pożar mógł objąć znajdujący się w dolnej części pokład torfu. Działania jednak udaje się zakończyć po godzinie 23 i zastępy wróciły do koszar

Siły i środki:

  • JRG 1 Mielec: GCBA Man TGM (501[R]25)
  • OSP Rzemień: GBARt Man TGM (509[R]62)
  • OSP Tuszyma: GBARt Renault S170 (509[R]61)
  • OSP Przecław: GBA Mercedes Benz Atego (509[R]65), GBM Star 244 (509[R]60)
  • OSP Dobrynin: GBM Jelcz (507[R])61)
  • Patrol Policji