Kolizja na DW-985 Mielec – Dębica

4 sierpnia bieżącego roku po godzinie 19 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tuszyma na drodze wojewódzkiej numer 985 łączącej miasta Mielec – Dębica.

 

Po przyjęciu zgłoszenia przez oficera dyżurnego SK KP PSP w Mielcu do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Mielcu – GBARt Renault Range, (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25) a także została zaalarmowana nasza jednostka OSP.

 

Po przybyciu strażaków do remizy, i zgłoszeniu się dowódcy zastępu OSP do Stanowiska Kierowania otrzymaliśmy informację o lokalizacji i informacji na temat zdarzenia od dyspozytora. Wyjechaliśmy w obsadzie 5 strażaków ratowników samochodem GBA Renault S170. (509[R]61) Na miejsce dotarliśmy jako pierwsi, nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pachołkami, udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym w zdarzeniu a także na odłączeniu akumulatorów w pojazdach biorących udział w kolizji. Na miejsce dotarły zastępy z JRG 1 Mielec, oraz patrol Policji oraz karetka pogotowia z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Ratownicy medyczni zabrali osoby poszkodowane do karetki, jednak nie wymagały hospitalizacji. Strażacy kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Z jednego pojazdu był wyciek płynów eksploatacyjnych, który został zneutralizowany przy użyciu sorbentu. Dalsze działania polegały na odkleszczeniu pojazdów  i zepchnięciu ich na zatoczkę. Sorbent oraz resztki karoserii z pojazdów zostały uprzątnięte z jezdni. Działania straży pożarnej zostały zakończone, na miejscu został patrol Policji, który wyjaśnia przyczyny zdarzenia. Kierujący Działaniem Ratowniczym zgłosił oficerowi SK KP PSP w Mielcu zakończenie działań na miejscu i zastępy udały się do koszar. Działania potrwały do godziny 20:20

 

Updated: Sierpień 5, 2018 — 7:58 pm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OSP Tuszyma © 2019 Frontier Theme