Kolizja samochodu osobowego w Tuszymie na DP 1 176 R

Nr. zdarzenia:

W sobotę 14 września przed godziną 17 dyżurny pełniący służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu przyjął zgłoszenie o kolizji jednego samochodu osobowego w miejscowości Tuszyma, obok remizy strażackiej, na drodze Tuszyma – Kolbuszowa.

Po przyjęciu zgłoszenia na miejsce został skierowany jeden zastęp z JRG 1 Mielec : GBA Renault Range (501[R]22), jak również jeden zastęp z naszej jednostki – GBA Renault S170 (509[R]61) – OSP Tuszyma.

Na miejsce wyjechaliśmy w obsadzie 8 strażaków ratowników, dotarliśmy jako pierwszy zastęp, miejsce zostało zabezpieczone przy użyciu pachołków ostrzegawczych. Na miejscu był już obecny patrol Policji, który wyjaśniał przyczyny zdarzenia. W zdarzeniu brał udział samochód marki Renault, który zjechał na chodnik, po czym uderzył w ogrodzenie. Na miejsce dotarł także zastęp z JRG 1 Mielec, działania polegały na odłączeniu zasilania z akumulatora. Pojazd był wyposażony w instalację LPG, także trzeba było zakręcić zawór na butli gazowej. Miernikiem dowódca JRG sprawdził czy nie ulatnia się gaz z instalacji, po czym przekazał miejsce zdarzenia Policji i zgłosił zakończenie działań do SK KP PSP w Mielcu. Działania zakończyły się około godziny 17:20.