Kolizja z udziałem jednego samochodu osobowego na DW 985 w Tuszymie

Nr. zdarzenia:

14 sierpnia około godziny 17:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o kolizji jednego samochodu osobowego w miejscowości Tuszyma, na drodze wojewódzkiej numer 985 relacji Mielec – Dębica.

Na miejsce dyżurny skierował dwa zastępy z JRG 1 Mielec: GBA Renault Range (509[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25) a także jeden zastęp z naszej jednostki: GBA Renault S170 (509[R]61)  – OSP Tuszyma.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia przez naszą jednostkę obecny był już patrol Policji, który prowadził na miejscu czynności wyjaśniające zdarzenie. W zdarzeniu udział brał jeden samochodów osobowy, marki Ford. Samochodem podróżowała jedna osoba – kierowca, na zakręcie z niewyjaśnionych przyczyn samochód wypadł po za jezdnię i zatrzymał się na słupie energetycznym. Kierowcy została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, po przyjeździe na miejsce karetki pogotowia został przekazany zespołowi. Kierowca został zabrany do szpitala na badania. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora od pojazdu i kierowaniu ruchem, który odbywał się wahadłowo. Około godziny 18:30 Kierujący Działaniem Ratowniczym przekazał miejsce zdarzenia Policji, zgłosił zakończenie działań i powrót jednostek do koszar.