Plama ropopochodna i kolejny wyjazd niedzielny

Nr. zdarzenia: 25/2020

Przed samym niedzielnym popołudniem, 11 czerwca po raz kolejny nasza jednostka zostaje zaalarmowana przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu.

Oficer dyżurny pełniący służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu odebrał zgłoszenie o plamie ropopochodnej w okolicach skrzyżowania drogi Tuszyma – Kolbuszowa z drogą DW 985 Mielec – Debica.

Do zdarzenia z naszej jednostki OSP wyjechał zastęp GBARt Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 6 strażaków ratowników. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zablokowali jeden pas ruchu, został on zabezpieczony pachołkami. Dowódca zastępu udał się na rozpoznanie po czym zgłosił do Stanowiska Kierowania, że na około kilkunastu metrach ciągnie się plama ropopochodna. Przy użyciu sorbentu oraz środka Sintan plama została zneutralizowana, działania zostały zakończone około godziny 12:30, po czym dowódca OSP zgłosił zakończenie działań i powrót jednostki do koszar.