Plama ropopochodna na DW 985 w miejscowości Tuszyma

Nr. zdarzenia:

23 września bieżącego roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o plamie ropopochodnej ciągnącej się na drodze wojewódzkiej numer 985 w miejscowości Tuszyma, za rondem około 200 metrów.

Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej: GBA Renault Range (501[R]22) z JRG 1 Mielec oraz GBA Renault S170 (509[R]61) OSP Tuszyma.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia potwierdzono plamę ropopochodną na prawym pasie w kierunku Dębicy, na odcinku kilkunastu set metrów. Działania strażaków polegały na neutralizacji substancji, przy użyciu sorbentu a także środka odtłuszczającego sintan. Przy użyciu opryskiwaczy plama oleju została spryskana środkiem sintan, następnie przy użyciu sorbentu zasypana neutralizatorem. Sorbent został następnie zamieciony i zebrany. Dowódca zgłosił zakończenie działań dyżurnemu i powrót jednostek do koszar. Działania zakończyły się po godzinie 18.