Pomoc w otwarciu mieszkania

22 czerwca tuż po godzinie 10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu zadysponował naszą jednostkę do otwarcia mieszkania w miejscowości Biały Bór.

Na miejsce zostały także zadysponowane patrol Policji jak również karetka pogotowia. Kilka minut po zadysponowaniu naszej jednostki, do zdarzenia wyjechał zastęp GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 5 strażaków ratowników. Po przybyciu na miejsce i rozmowie z domownikami okazało się, że w domu znajduje się jedna osoba z która nie ma kontaktu. Przy użyciu z drabiny która ustawiono przy oknie stwierdzono, że wewnątrz znajduje się osoba, z która nie ma kontaktu i nie daje oznak życia. Nasze działania polegały na otwarciu drzwi od mieszkania, przy użyciu sprzętu podręcznego.  Ratownicy medyczni weszli do środka, jednak lekarz stwierdził zgon. Miejsce zdarzenia zostało przekazane właścicielowi obiektu, działania naszej jednostki zostały zakończone i wróciliśmy do koszar. Na miejscu pozostał patrol Policji oraz ZRM.