Potrącenie na przejściu dla pieszych

Nr. zdarzenia: 29/2020

14 lipca bieżącego roku zaraz po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło z głoszenie o potrąceniu osoby na przejściu dla pieszych w miejscowości Tuszyma, na drodze wojewódzkiej nr 985 relacji Mielec – Dębica.

Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu na miejsce zostały skierowane dwa zastępy z JRG 1 Mielec: GBARt Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25) jak również został zadysponowany jeden zastęp z naszej jednostki OSP Tuszyma: GBARt Renault S170 (509[R]61)

Do zdarzenia z naszej jednostki wyjechał zastęp w obsadzie 4 strażaków ratowników, po dotarciu na miejsce zdarzenia osobie poszkodowanej została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, jeden pas ruchu został zablokowany w kierunku Mielca, ruch odbywał się wahadłowo. Po dojeździe ZRM poszkodowana osoba została przekazana i zabrana do szpitala, na miejsce dotarł także patrol Policji z wydziału Ruchu Drogowego. Miejsce zdarzenia zostało przekazane Policji, Kierujący Działaniem Ratowniczym zgłosił dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu zakończenie działań i jednostki wróciły do koszar około godziny 16:40.