Powalone drzewo na dojazd do posesji w Białym Borze

Nr. zdarzenia: 28/2020

27 czerwca w sobotę, tuż przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie w miejscowości Biały Bór.

Na miejsce przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu został zadysponowany jeden zastęp z naszej jednostki OSP, który do zdarzenia wyjechał samochodem GBARt Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 4 strażaków ratowników.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że drzewo blokuje dojazd do posesji mieszkanki Białego Boru. Dowódca zastępu zgłosił dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu rozpoznanie z miejsca zdarzenia. Działania polegały odblokowaniu dojazdu do posesji, drzewo zostało pocięte przy użyciu pilarki a następnie odrzucone na bok. Dojazd do posesji został odblokowany, dowódca zastępu zgłosił zakończenie działań około godziny 18 i zastęp wrócił do jednostki.