Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Tuszyma

Dziś około godziny 19:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Tuszyma, przysiółek „Wieś”.

Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu na miejsce zostały skierowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Mielcu: GBA Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25) a także zostały zaalarmowane jednostki OSP: OSP KSRG Tuszyma, OSP KSRG Rzemień, OSP KSRG Przecław oraz OSP Dobrynin.

Nasza jednostka do zdarzenia udała się samochodem GBA Renault S170, w obsadzie 5 strażaków ratowników. Na miejsce dotarliśmy jako pierwszy zastęp, budynek był objęty pożarem całkowicie. Dowódca zastępu podał rozpoznanie z miejsca zdarzenia dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu. Odłączono zasilanie elektryczne w budynku, rozwinięto i podano dwa prądy gaśnicze, na miejsce docierały kolejne zadysponowane zastępy. Rozwinięto kolejne linie gaśnicze, zrobiono zasilanie wodne naszego samochodu, który podawał wodę na linie gaśnicze. W trakcie działań było duże zadymienie, strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Teren działań został oświetlony przy pomocy najaśnic. Po zlokalizowaniu pożaru, budynek trzeba było oddymić, otwarto tylne drzwi budynku, wprowadzono do pracy wentylator oddymiający, na dachu przy użyciu piły ratowniczej został wycięty otwór. Działania gaśnicze nadal trwały, z budynku zostały wynoszone nadpalone elementy drewniane, które przelewane były wodą. Przy użyciu kamery termowizyjnej budynek został sprawdzony, rozgrzane ściany budynku, strop a także tlące się jeszcze elementy konstrukcji dachowej zostały jeszcze przelane wodą, Po dokładnym sprawdzeniu jeszcze budynku Kierujący Działaniem Ratowniczym przekazał miejsce zdarzenia właścicielowi protokołem. Tuż przed godziną 22 KDR zgłosił do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu zakończenie działań i powrót jednostek. Na miejscu pracowało w sumie 6 zastępów Straży Pozarnej: GBA Renault Range (501[R]22), GCBA Man TGM (501[R]25) – JRG 1 Mielec, GBA Renault S170 (509[R]61) – OSP KSRG Tuszyma, GCBA Jelcz (509[R]62) – OSP KSRG Rzemień, GBA Mercedes Benz Atego (509[R]65) – OSP KSRG Przecław, GBA Jelcz (507[R]61) – OSP Dobrynin, a także na miejscu obecny był również patrol Policji.