Pożar domu w miejscowości Biały Bór

Nr. zdarzenia: 1/2020

8 stycznia 2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu przed godziną 21 wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Biały Bór.

Oficer dyżurny Stanowiska Kierowania po przyjęciu zgłoszenia na miejsce zadysponował dwa zastępy z JRG 1 Mielec: GBARt Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25) jak również zaalarmował jednostki OSP: OSP Tuszyma, OSP Rzemień, OSP Przecław.

Nasza jednostka OSP do zdarzenia wyjechała samochodem GBARt Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 6 strażaków ratowników, i na miejsce dotarła jako pierwszy zastęp. Z informacji podanych przed dyżurnego Stanowiska Kierowania w środku budynku miała znajdować się osoba. Po dojeździe na miejsce zdarzenia informacja została potwierdzona przez domowników, podano jeden prąd wody i rota strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych weszła do budynku. Na miejsce docierały kolejne zastępy z JRG i OSP, a także patrol Policji i Zespół Ratownictwa Medycznego. Po opanowaniu pożaru w budynku i przeszukaniu potwierdzono informację, że wewnątrz znajduje się osoba. Pomieszczenie zostało oddymione, przy użyciu wentylatora oddymiającego. ZRM stwierdził zgon osoby. Budynek został jeszcze sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej. Kierujący Działaniem Ratowniczym odesłał jednostki z miejsca zdarzenia, na miejscu pozostał tylko jeden zastęp z JRG 1 Mielec, który miał oświetlić miejsce zdarzenia po przyjeździe techników kryminalistyki i prokuratora.

Siły i środki na miejscu:
  • GBARt Renault Range – 501[R]22 – JRG 1 Mielec
  • GCBA Man TGM – 501[R]25 – JRG 1 Mielec