Pożar domu w Tuszymie – alarm fałszywy

25 czerwca około godziny 17:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Tuszyma, przy drodze wojewódzkiej numer 985, relacji Mielec – Dębica.

Na miejsce dyżurny SK KP PSP w Mielcu skierował dwa zastępy z JRG 1 Mielec: GBA Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25), a także została zaalarmowana do zdarzenia nasza jednostka OSP.

Do zdarzenia wyjechaliśmy w obsadzie 4 strażaków ratowników, samochodem GBA Renault S170 (509[R]61) i udaliśmy się pod wskazany kilometr drogi DW 985. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że alarm jest fałszywy. Sprawdzony został odcinek drogi aż do końca powiatu, a także w kierunku Ropczyc. Działania zostały zakończone około godziny 18, alarm został uznany jako fałszywy.