Pożar „dzikiego” wysypiska śmieci

6 sierpnia, w poniedziałek około godziny 18 dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu przyjął zgłoszenie o pożarze „dzikiego” wysypiska śmieci w miejscowości Tuszyma – przysiółek Gumienice.

 

Po przyjęciu zgłoszenia zaalarmował naszą jednostkę OSP, która do zdarzenia wyjechała samochodem GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 5 strażaków ratowników. Po dojeździe na miejsce dowódca zastępu zgłosił, że objęte pożarem zostało około 30 m^2 dzikiego wysypiska śmieci i siły i środki na miejscu są wystarczające.

 

Zostały podane dwa prądy wody na płonące dwie sterty odpadów, pożar został szybko opanowany przed dalszym rozprzestrzenieniem. Następnie strażacy powynosili większe odpady tak by można było dokładnie przelać pogorzelisko. Pogorzelisko zostało jeszcze dokładnie sprawdzone następnie dowódca OSP zgłosił do SK KP PSP w Mielcu zakończenie działań i wróciliśmy do koszar. Działania gaśnicze zakończyły się po godzinie 19.

 

Przypominamy, że właściciel nieruchomości nie może składować w sposób dowolny odpadów komunalnych na swojej posesji.
Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, „Kto wyrzuca śmieci w miejsca na ten cel nie przeznaczone podlega karze grzywny”. Grzywna wynosi od 500 do do 1000 zł, a jeśli sprawa trafi do sądu, to grzywna może urosnąć do 5 tys. zł. Trzeba oczywiście też na własny koszt posprzątać dzikie wysypisko. Ponadto za zakopywanie śmieci grozi nawet areszt. Kary są też za palenie śmieci.

 

 

Updated: Sierpień 12, 2018 — 7:54 pm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OSP Tuszyma © 2019 Frontier Theme