Pożar gałęzi w Dobryninie

Nr. zdarzenia 24/2019

28 lipca bieżącego roku po godzinie 22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze, według osoby zgłaszającej pożar zlokalizowany był przy lesie w miejscowości Dobrynin – przysiółek „Ruda”.

Po przyjęciu zgłoszenia przez pełniącego służbę oficera dyżurnego SK KP PSP w Mielcu, rozpoczęła się procedura dysponowania na miejsce sił i środków: GBA Renault Range (501[R]22) z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Mielcu, GBA Renault S170 (509[R]61) – OSP Tuszyma, GCBA Jelcz (509[R]62) – OSP Rzemień, GBA Jelcz (507[R]61) – OSP Dobrynin.

Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej pożar został już ugaszony, spaleniu uległa sterta gałęzi. Działania strażaków polegały na przelaniu prądem wody pogorzeliska, po czym Kierujący Działaniem Ratowniczym zgłosił dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu zakończenie działań i powrót do koszar wszystkich jednostek. Działania zakończyły się tuż przed godziną 23.