Pożar instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym

8 grudnia bieżącego roku około godziny 00:30 oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu przyjął zgłoszenie o pożarze instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym w miejscowości Biały Bór.

Na miejsce zostały skierowane 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej: GCBA Man TGM (501[R]25) z JRG 1 Mielec i GBARt Iveco EUROCARGO (502[R]22) z JRG 2 Mielec. Oficer dyżurny SK KP PSP w Mielcu zaalarmował także jednostki OSP Tuszyma oraz OSP Biały Bór.

Przybyciu strażaków do remizy i obsadzeniu wozu bojowego, wyjechaliśmy do zdarzenia samochodem GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 3 strażaków ratowników. Na miejsce dotarliśmy jako pierwszy zastęp, tuż za nami zastępy z JRG 1 oraz JRG 2 Mielec. Na miejscu okazało się iż spaleniu uległ pion prądowy na zewnątrz budynku. Prąd w budynku został odłączony przez właściciela. Przy pomocy kamery termowizyjnej spalona linia zasilająca została sprawdzona czy jeszcze gdzieś jest źródło ognia. Kierujący Działaniem Ratowniczym na miejscu poprosił o zadysponowanie na miejsce Pogotowia Energetycznego. Zastęp z JRG 2 Mielec, OSP Tuszyma oraz OSP Biały Bór zakończyły działania po godzinie 01:00 i wróciły do koszar, na miejscu został zastęp z JRG 1 Mielec, który czekał na przyjazd Pogotowia Energetycznego.