Pożar kontenera na cmentarzu w Dobryninie i pożar pozostałości roślinnych w Pustkowie

12 września we środę po godzinie 14 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu odbiera zgłoszenie o pożarze kontenera na śmieci w miejscowości Dobrynin, na cmentarzu parafialnym.

Oficer dyżurny pełniący służbę na SK KP PSP w Mielcu po przyjęciu zgłoszenia alarmuje naszą jednostkę. Do zdarzenia wyjechaliśmy w obsadzie 4 strażaków ratowników samochodem GBA Renault S170 (509[R]61).
Po dojeździe na miejsce zdarzenia został podany jeden prąd wody w natarciu, kontener został otwarty i palące się w nim śmiecie zostały ugaszone a następnie przelane wodą. Działania potrwały do godziny 15:02

Około godziny 19 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw przy 49 km drogi Mielec – Dębica. Operator numeru alarmowego przekazał zgłoszenie do SK KP PSP w Mielcu.

Oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu na miejsce dysponuje zastęp z JRG 1 Mielec – GBA Renault Range, (501[R]22) a także alarmuje naszą jednostkę OSP.

Po przybyciu naszych druhów do remizy i zgłoszeniu się do SK KP PSP w Mielcu wyjechaliśmy do zdarzenia samochodem GBA Renault S170 w obsadzie 4 strażaków ratowników. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca OSP zgłosił, że pożar jest już na sąsiednim powiecie dębickim. Jednak nasza jednostka podjęła działania gaśnicze. Pożar został szybko ugaszony a następnie przelany wodą. Na miejsce dotarł zastęp z JRG 1 Mielec. Działania prowadzone były na terenie powiatu dębickiego dlatego na miejsce SK KP PSP Dębica zadysponowała jednostkę OSP Pustków, której zostało przekazane miejsce zdarzenia. Działania potrwały do godziny 19:49

  

 

Updated: Wrzesień 14, 2018 — 7:53 pm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OSP Tuszyma © 2019 Frontier Theme