Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym w Dobryninie

W czwartek 21 lutego po godzinie 17 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu odebrał zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Dobrynin.

Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego operacyjnego SK KP PSP w Mielcu rozpoczęła się procedura dysponowania na miejsce licznych sił i środków: GCBA Man TGM (501[R]25), GBA Renault Range 501[R]22) – JRG 1 Mielec, GBA Renault S170 (509[R]61) – OSP KSRG Tuszyma, GCBA Jelcz (509[R]62)  – OSP KSRG Rzemień, GBA Jelcz (507[R]61) – OSP Dobrynin, GBA Star 266 (507[R]60) – OSP Biały Bór.

Nasza jednostka do zdarzenia wyjechała w obsadzie 4 strażaków ratowników, na miejsce dotarła jako pierwszy zastęp. Po rozpoznaniu przez dowódcę zastępu potwierdzony został pożar elementów instalacji grzewczej wewnątrz kotłowni. Zostało wyłączone zasilanie elektryczne całego budynku. W pomieszczeniu było duże zadymienie, rota w aparatach ochrony dróg oddechowych po wejściu do środka stłumiła płonące elementy przy pomocy prądu wody. Na miejsce docierały kolejne zastępy. Jednak sytuacja nie wymagała aż tak licznych sił i środków i kilka zastępów zostało odesłanych do koszar przez Kierującego Działaniem Ratowniczym na miejscu.
Pomieszczenie zostało oddymione przy pomocy wentylatora, pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony. Elementy nadpalone zostały jeszcze sprawdzone i działania na miejscu zostały zakończone przed godziną 19.

Updated: Luty 24, 2019 — 8:38 pm