Pożar kotłowni w Dobryninie

7 października, rano po  godzinie 7 dyżurny SK KP PSP w Mielcu odebrał zgłoszenie o pożarze kotłowni w miejscowości Dobrynin.

Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Mielca: GBA Renault Range (501[R]22) z JRG 1 Mielec, GCBA Man TGM (502[R]25) z JRG 2 Mielec a także GBA Renault S170 (509[R]61) z jednostki OSP Tuszyma

Do zdarzenia wyjechał samochód GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 4 strażaków ratowników. Po dojeździe na miejsce naszej jednostki oraz dwóch zastępów z JRG 1 oraz 2 Mielec dowódca podał rozpoznanie do SK KP PSP w Mielcu o pożarze kotłowni w domu jednorodzinnym. Został wyłączony prąd w budynku. Wewnątrz panowało duże zadymienie, została rozciągnięta linia szybkiego natarcia a do wewnątrz wstawiono wentylator oddymiający. Rota pracująca w aparatach ODO wewnątrz otworzyła okna, oraz drzwi tak by pomieszczenie oddymić. Następnie przy użyciu prądu wody z linii szybkiego natarcia tlące się rzeczy zostały ugaszone, wyrzucone na zewnątrz i przelane wodą. Pomieszczenie oddymiono, następnie sprawdzono dokładnie i dowódca przekazał miejsce zdarzenia właścicielowi. Na miejscu obecny był również patrol Policji. Spaleniu uległy rzeczy znajdujące się wewnątrz pomieszczenia. Działania zakończono około godziny 8:30.