Pożar lasu w Białym Borze

W poniedziałek, tj. 23 lipca przed godziną 15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu przyjęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Biały Bór – leśnictwo Sokole.

Na miejsce oficer dyżurny SK KP PSP w Mielcu zadysponował jeden zastęp z JRG 1 Mielec – GCBA 5/32 MAN TGM/PUH Stolarczyk (501[R]25), jeden zastęp z JRG 2 Mielec – GBA 3.5/27 Iveco Eurocargo/PS Szczęśniak (502[R]22) a także zadysponował jednostki OSP KSRG Przecław, OSP KSRG Tuszyma, OSP Biały Bór.

Po zgłoszeniu się dowódcy naszego zastępu do SK KP PSP w Mielcu wyjechaliśmy do zdarzenia GBA Renault S170 w obsadzie 4 strażaków ratowników. Na miejsce dotarliśmy jako pierwsi, zostaliśmy pokierowani drogami leśnymi przez leśników na miejsce pożaru. Na miejsce docierały kolejne zadysponowane zastępy, zostało podane kilka prądów wody w natarciu i obronie. Pożarem objęte było część zrębu. Leśnicy zapewnili traktor z pługiem leśnym, który oborał pożar by sie nie rozprzestrzenił. Działania strażaków skupiły się na opanowaniu płonącej ściółki leśnej i znajdujących się gałęzi a następnie przelaniu pogorzeliska. Kierujący Działaniem Ratowniczym po zakończeniu działań gaśniczych przekazał miejsce zdarzenia leśnikom, zgłosił zakończenie działań oficerowi dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu i zastępy wróciły do jednostek. Działania potrwały do godziny 18.
Siły i środki na miejscu:
GCBA MAN TGM – JRG 1 Mielec
GBA Iveco Eurocargo – JRG 2 Mielec