Pożar nieużytków rolnych w Białym Borze

24 września, w poniedziałek popołudniu po godzinie 16 oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu po raz kolejny alarmuje naszą jednostkę OSP.

Po zgłoszeniu się dowódcy zastępu OSP do SK KP PSP w Mielcu zostajemy zadysponowani do pożaru nieużytków rolnych w miejscowości Biały Bór – przysiółek Sokole. Do zdarzenia wyjeżdżamy GBA Renault S170. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca zastępu zgłosił do Stanowiska Kierowania, że zastęp jest już na miejscu i podał mu rozpoznanie z miejsca zdarzenia.

Strażacy przy użyciu linii szybkiego natarcia ugasili płonące nieużytki a następnie pogorzelisko zostało przelane wodą. Po zakończeniu działań gaśniczych dowódca zastępu zgłosił dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu zakończenie działań. Spaleniu uległo kilka arów nieużytków rolnych. W działaniach, które potrwały do godziny 17:02 uczestniczył jeden zastęp OSP KSRG Tuszyma.

Updated: Wrzesień 26, 2018 — 7:12 pm