Pożar poszycia leśnego w Białym Borze

1 lipca bieżącego roku przed godziną 14:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Biały Bór. Zgłoszenie również odebrało SK KP PSP w Ropczycach, ponieważ lokalizacja pożaru mogła być na granicy dwóch powiatów: mieleckiego i ropczyckiego.

Na miejsce dyżurny SK KP PSP w Mielcu zadysponował jeden zastęp z JRG 1 Mielec: GBA Iveco Eurocargo (501[R]21) a także zaalarmował jednostki: OSP Przecław, OSP Tuszyma, OSP Rzemień. Natomiast z sąsiedniego powiatu ropczyckiego na miejsce zostały skierowane: 2 zastępy z JRG Ropczyce: GBA Star (531[R]22) oraz GCBA Renault Kerax (531[R]25) jak również zastępy OSP: OSP Wola Ociecka, OSP Ocieka, OSP Ostrów, OSP Kamionka.

Nasza jednostka do zdarzenia wyjechała w obsadzie 3 strażaków ratowników, samochodem GBA Renault S170 (509[R]61). Po dojeździe na miejsce zdarzenia obecne już były siły i środki z powiatu mieleckiego a także ropczyckiego. Pożar zlokalizowany był jeszcze na granicy naszego powiatu mieleckiego. Pożar został szybko zlokalizowany i opanowany przed dalszym rozprzestrzenieniem. Działania zakończyły się tuż po godzinie 16 i zastępy wróciły do koszar.
Siły i środki:
  • (501[R]21) – GBA Iveco Eurocargo – JRG 1 Mielec