Pożar poszycia leśnego w Rzemieniu

Nr. zdarzenia: 21/2020

21 kwietnia bieżącego roku około godziny 9 do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze poszycia leśnego w miejscowości Rzemień, przysiółek „Białe”

Dyżurny Operacyjny pełniący służbę na SK KP PSP w Mielcu po odebraniu zgłoszenia na miejsce zadysponował liczne siły i środki Państwowej Straży Pożarnej jak również Ochotniczych Straży Pożarnych – 1 zastęp z JRG 1 Mielec, 1 zastęp z JRG 2 Mielec, OSP Tuszyma, OSP Przecław, OSP Rzemień.

Z naszej jednostki do zdarzenia wyjechał samochód GBARt Renault S170, po dojeździe na miejsce zdarzenia działania gaśnicze były już prowadzone. Mimo panującej suszy, apelów leśników i wydawanych ostrzeżeniach o zagrożeniu pożarowym w lasach spłonęło około 0,6 ha poszycia leśnego. Działania strażaków zostały wsparte przez służby leśne, dzięki ciągnikowi z pługofrezarką, który oborał teren pożaru by nie rozprzestrzenił się dalej. Następnie po opanowaniu pożaru pogorzelisko zostało przelane wodą i działania na miejscu można było zakończyć.