Pożar sadzy w przewodzie kominowym

20 lipca w sobotę, tuż przed godziną 13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszalnym w miejscowości Tuszyma.

Na miejsce dyżurny operacyjny SK KP PSP w Mielcu zadysponował jeden zastęp z JRG 1 Mielec – GBA Renault Range (501[R]22) a także zaalarmował naszą jednostkę OSP.

Na miejsce wyjechał jeden zastęp z naszej jednostki, GBA Renault S170 w obsadzie 5 strażaków ratowników. Na miejsce dotarliśmy jako pierwszy zadysponowany zastęp. Działania skupiły się na zabezpieczeniu pieca, poprzez odcięcie dopływu powietrza potrzebnego do procesu spalania zamykając drzwiczki. Następnie po dojeździe JRG na miejsce rozstawiono drabinę, pożar sadzy ugaszono piaskiem, następnie przy pomocy wycioru kominiarskiego przewód został wyczyszczony. Sadza została wybrana przez wyczystkę, i dokładnie przelana wodą. Miejsce zdarzenia KDR przekazał właścicielowi i zgłosił do SK KP PSP w Mielcu zakończenie działań.