Pożar samochodu osobowego na terenie stacji paliw w Tuszymie

Nr. zdarzenia: 26/2019

8 sierpnia przed godziną 10 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Tuszyma, na placu Stacji Paliw Orlen.

Na miejsce przed dyżurnego zostały skierowane dwa zastępy straży pożarnej: GBA Renault Range (501[R]22) z JRG 1 Mielec a także GBA Renault S170 (509[R]61) – OSP Tuszyma.

Po dojeździe na miejsce zastępów przód samochodu osobowego marki Peuegot był już objęty pożarem, płonęła komora silnika a plastikowe elementy karoserii z przodu pojazdu topiły się od temperatury. Została otworzona maska samochodu i przy pomocy prądu piany z linii szybkiego natarcia ugaszona komora silnika. Po ugaszeniu komory silnika wnętrze pojazdu zostało również dokładnie sprawdzone i przelane jeszcze prądem wody. Na miejsce dotarł także patrol Policji, który zajął się ustalaniem właściciela pojazdu. Działania gaśnicze na miejscu zakończyły się tuż po godzinie 11, dowódca przekazał miejsce zdarzenia Policji i zgłosił dyżurnemu zakończenie działań i jednostki wróciły do koszar.

zdjęcia: OSP Tuszyma, Przecław i okolice