Pożar składu drewna opałowego w miejscowości Tuszyma

W niedzielę, 29 kwietnia około godziny 00:20 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu odebrało zgłoszenie o pożarze składu drewna opałowego w miejscowości Tuszyma, na posesji prywatnej przy drodze wojewódzkiej nr 985 Mielec – Dębica.

Po przyjęciu zgłoszenia przez oficera dyżurnego SK KP PSP w Mielcu na miejsce został skierowany jeden zastęp z JRG 1 Mielec – GCBA Man TGM (501[R]25) oraz została zaalarmowana nasza jednostka OSP KSRG Tuszyma.

Po zgłoszeniu się do SK KP PSP w Mielcu otrzymaliśmy informacje o pożarze składu drewna na posesji w miejscowości Tuszyma, dowódca zastępu OSP zgłosił wyjazd samochodu GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 5 strażaków ratowników . Na miejsce dotarliśmy jako pierwszy zadysponowany do zdarzenia zastęp, na miejscu okazało się, że objęty pożarem został skład ułożonego drzewa opałowego, około 3 kubiki. Nasza jednostka podała jeden prąd wody w natarciu na płonący skład. Na miejsce dotarł także zastęp z JRG 1 Mielec, a także patrol Policji z Przecławia. Ogień został szybko opanowany i stłumiony, co pozwoliło uniknąć większych strat. Działania strażaków skupiły się na przewaleniu ponadpalanych kawałków drewna i przelaniu ich wodą. Dowódca zastępu 501-25 sprawdził jeszcze pogorzelisko, po czym zgłosił oficerowi dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu zakończenie działań i pracujące na miejscu zastępy wróciły do jednostek. Działania potrwały do godziny 01:30.

Updated: Kwiecień 29, 2018 — 5:09 pm