Pożar stodoły w miejscowości Tuszyma

30 maja przed godziną 13:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Tuszyma.

Po przyjęciu przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu na miejsce zostały skierowane dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu: GCBA Man TGM (501[R]25) z JRG 1 Mielec oraz GCBA Man TGM (502[R]25) z JRG 2 Mielec. Zaalarmowane zostały również jednostki OSP: OSP Tuszyma, OSP Przecław, OSP Rzemień, OSP Dobrynin.

Nasza jednostka po zaalarmowaniu i zgłoszeniu się do SK KP PSP w Mielcu udała się do zdarzenia samochodem GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 4 strażaków ratowników. Na miejsce dotarliśmy jako pierwszy zastęp, dowódca zastępu OSP podał rozpoznanie z miejsca zdarzenia dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu. Pożar był już w fazie rozwiniętej, płonęła konstrukcja dachowa oraz rzeczy znajdujące się wewnątrz stodoły. Zostały rozciągnięte dwie linie gaśnicze i podano dwa prądy wody. Na miejsce docierały kolejne zadysponowane zastępy, GBA Mercedes Atego (509[R]65) z OSP Przecław, dwa ciężkie samochody gaśnicze GCBA z JRG 1 oraz JRG 2 Mielec, jak również GCBA Jelcz (509[R]62) z OSP Rzemień i GBA Jelcz (507[R]61) z OSP Dobrynin. Podano kolejne linie gaśnicze. Zrobiono zasilanie wodne naszego samochodu który podawał wodę na linie gaśnicze. Po opanowaniu pożaru działania skupiły się na wyrzuceniu z budynku na zewnątrz sterty słomy, nadpalonych rzeczy, które znajdowały się wewnątrz a następnie przelać to wszystko dokładnie wodą. Na miejscu obecny był również patrol Policji. Spaleniu uległa konstrukcja dachowa budynku, znajdujące się wewnątrz rzeczy w tym miedzy innymi maszyny rolnicze oraz sterta słomy. Działania na miejscu zakończyły się po godzinie 15, Kierujący Działaniem Ratowniczym na miejscu zgłosił zakończenie działań i zastępy wróciły do koszar.
Siły i środki na miejscu:
  • GCBA Man TGM (501[R]25) – JRG 1 Mielec
  • GCBA Man TGM – (502[R]25) – JRG 2 Mielec