OSP Tuszyma

Pożar stodoły w Tuszymie

17 lipca przed godziną 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Tuszyma, przysiółek „Kolonia”.

Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego Stanowiska Kierowania na miejsce zostały skierowane: dwa zastępy z JRG 1 Mielec: GCBA Man TGM (501[R]25),  SCH 44 Renault Bronto Skylift (501[R]53) jeden zastęp z JRG 2 Mielec: GCBA Man TGM (502[R]25). Zostały także zaalarmowane jednostki OSP: OSP Tuszyma, OSP Rzemień, OSP Dobrynin.

Po dojeździe na miejsce zastępów, budynek był już całkiem objęty pożarem. Przystąpiono do działań gaśniczych, podano kilka prądów wody w natarciu. Podnośnik hydrauliczny, który został zadysponowany nie był potrzebny także został przez KDR odesłany do koszar. Przy pomocy hydrantów zrobiono zasilanie wodne samochodów podających wodę. Po zlokalizowaniu i opanowaniu pożaru rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Nadpalona konstrukcja dachowa została rozebrana, fajermuru zostały zawalone, tak by nie stanowiły zagrożenia. Przed zakończeniem działań pogorzelisko zostało jeszcze przelane wodą, miejsce zostało zabezpieczone taśmą ostrzegawczą i przekazane właścicielowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *