Pożar traw przy Wisłoce w Tuszymie

14 kwietnia po godzinie 17:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw w miejscowości Tuszyma, przy korycie rzeki Wisłoka.

Na miejsce oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej zadysponował zastęp z naszej jednostki OSP.

Po przybyciu druhów do remizy i zgłoszeniu się do SK KP PSP w Mielcu wyjechaliśmy do zdarzenia samochodem GBA Renault S170 (509[R[]61). Był problem z dojazdem do miejsca pożaru, jednak udało się dojechać na miejsce. Po dojeździe dowódca zastępu OSP zgłosił do SK KP PSP w Mielcu, że zastęp jest na miejscu i podał rozpoznanie z miejsca zdarzenia. Pożarem objęte było około 10 arów suchych traw, nie użytków rolnych oraz zarośli przy brzegu Wisłoki. Przy pomocą tłumic strażacy zgasili płonące kępy traw. Następnie pogorzelisko zostało przelane prądem wody. Dowódca zastępu OSP zgłosił do SK KP PSP w Mielcu zakończenie działań, i o godzinie 18:36 nasza jednostka wróciła do remizy.

Updated: Kwiecień 20, 2018 — 7:09 pm