Pożar traw w Białym Borze

2 maja bieżącego roku około godziny 20:50 do Stanowiska Kierowania Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie pożarze traw w miejscowości Biały Bór – przysiółek „Sokole”

Na miejsce oficer dyżurny SK KP PSP w Mielcu zadysponował jeden zastęp z JRG 1 Mielec – GCBA Man TGM (501[R]25) a także zaalarmował jednostkę OSP KSRG Tuszyma, OSP KSRG Rzemień a także OSP Biały Bór.

Nasza jednostka po zgłoszeniu się do SK KP PSP w Mielcu wyjechała w obsadzie 5 strażaków ratowników, samochodem GBA Renault S170 (509[R]61). Po dojeździe naszej jednostki na miejsce działania gaśnicze już trwały, na miejscu były obecne zastępy, GCBA Jelcz (509[62]) OSP KSRG Rzemień, którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia, GCBA Man TGM (501[R]25) z JRG 1 Mielec a także GBM Star 266 (507[R]60) OSP Biały Bór. Spaleniu uległo około 15 arów suchych traw, nieużytków rolnych. Działania gaśnicze nie trwały długo, ogień został szybko opanowany, następnie pogorzelisko zostało przelane wodą i Kierujący Działaniami Ratowniczymi zgłosił do SK KP PSP w Mielcu zakończenie działań i zastępy wróciły do jednostek.

Updated: Maj 9, 2018 — 8:21 pm