Pożar traw w miejscowości Rzemień

Nr. zdarzenia: 18/2020

W piątek, 17 kwietnia przed godziną 21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw w miejscowości Rzemień, przysiółek „Rejowiec”

Na miejsce przez dyżurnego został skierowany jeden zastęp z JRG 1 Mielec, jak również zostały zaalarmowane jednostki OSP: OSP Rzemień, OSP Tuszyma, OSP Przecław, OSP Biały Bór.

Nasza jednostka wyjechała do zdarzenia samochodem GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 5 strażaków ratowników i została skierowana na przysłowiowe „torfy” razem z zastępem JRG 1 Mielec. Ognisk pożaru było kilka także jednostki zostały kierowane przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu w odpowiednią lokalizację. Po dojeździe na miejsce z zastępem JRG 1 Mielec pożaru nie stwierdzono, jednak zastęp z OSP Rzemień, który działał w innej lokalizacji powiadomił o kolejnym zauważonym ognisku w okolicach Ośrodka Wypoczynkowego w Rzemieniu. Zostaliśmy przedysponowani na miejsce  z zastępem z JRG 1 Mielec. Na miejsce również skierowany zostają zastępy z OSP Przecław, OSP Biały Bór, oraz OSP Rzemień dojechał po dogaszeniu ogniska pożaru przy którym brali udział. Spaleniu uległo kilkanaście metrów kwadratowych, działania gaśnicze nie potrwały długo, pogorzeliska zostały dokładnie przelane wodą i działania zakończyły się przed godziną 22.

Siły i środki:

• JRG 1 Mielec: GBA Mercedes Benz Unimog (502[R]21)
  • OSP Rzemień: GBARt Man TGM (509[R]62)
  • OSP Tuszyma: GBARt Renault S170 (509[R]61)
  • OSP Przecław: GBARt Mercedes Benz Atego (509[R]65)
  • OSP Biały Bór: GBM Star 266 (507[R]60)