Pożar traw wzdłuż torowiska w miejscowości Tuszyma

26 lipca, w piątek po godzinie 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw w miejscowości Tuszyma, wzdłuż torowiska przy Cegielni.

Na miejsce przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu został zadysponowany jeden zastęp z naszej jednostki OSP, GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 7 strażaków ratowników jak również jeden zastęp z JRG 1 Mielec – GBA Renault Range (501[R]22).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca zastępu OSP podał rozpoznanie do SK KP PSP w Mielcu, że pali się sucha trawa wzdłuż torowiska, około kilkanaście metrów kwadratowych. Przy pomocy tłumic zarzewia ognia zostały stłumione, następnie rozwinięto dwie linie gaśnicze i dokładnie przelano pogorzelisko wodą. Działania gaśnicze zakończyły się około godziny 18, dowódca zastępu JRG zgłosił zakończenie działań i jednostki wróciły go koszar.

Updated: Lipiec 30, 2019 — 9:04 pm