OSP Tuszyma

Pożar urządzeń elektrycznych po uderzeniu pioruna w Białym Borze

2 września około godziny 04:40 nad ranem dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu odebrał zgłoszenie o pożarze po uderzeniu pioruna w domu mieszkalnym w miejscowości Biały Bór.

Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Mielcu – GBA Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25) jak również jeden zastęp z naszej jednostki: GBA Renault S170 (509[R]61) – OSP Tuszyma.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia przez zastęp naszej jednostki dowódca udał się na rozpoznanie. Został poinformowany przez właściciela budynku, że po uderzeniu pioruna w antenę od internetu spaleniu uległy urządzenia elektryczne – routery podpięte pod antenę. Jednak przed przybyciem na miejsce strażaków właściciel sam je ugasił. Po dojeździe na miejsce zastępów z JRG 1 Mielec poddasze budynku zostało jeszcze sprawdzone, następnie oddymione. Dowódca z JRG przekazał miejsce zdarzenia właścicielowi, następnie zgłosił dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu zakończenie działań i jednostki wróciły do koszar. Działania trwały do godziny 5:15

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.