Rozsypane wapno na drodze powiatowej relacji Tuszyma – Kolbuszowa

Nr. zdarzenia: 24/2020

11 czerwca, około godziny 7:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o rozsypanym wapnie w miejscowości Tuszyma na drodze relacji Tuszyma – Kolbuszowa.

Po przyjęciu zgłoszenia przez oficera dyżurnego SK KP PSP w Mielcu do zdarzenia został skierowany jeden zastęp z OSP Tuszyma. Zastęp GBARt Renault S 170 (509[R]61) wyjechał w obsadzie 8 strażaków ratowników. Po dojeździe na miejsce zdarzenia obecny był już patrol Policji z Mielca. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pachołkami, następnie przy pomocy łopat i mioteł ulicznych rozsypane wapno zostało pozbierane. Przy pomocy prądu wody chodnik oraz droga została spłukana i dowódca zastępu zgłosił zakończenie działań i powrót jednostki do koszar.