Śmiertelny wypadek z udziałem osobówki i tira na ulicy Dębickiej

29 października bieżącego roku po godzinie 13 na drodze wojewódzkiej numer 985 na ulicy Dębickiej w Mielcu – osiedle Rzochów doszło do tragicznego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i samochodu ciężarowego z przyczepą.

O zdarzeniu zostały powiadomione służby ratownicze, oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu na miejsce skierował: GBARt Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25) z JRG 1 Mielec, GCBA Man TGM (502[R]25) z JRG 2 Mielec a także na miejsce został zadysponowany SLRr Mitsubishi L200 (501[R]90) z Dowódcami JRG 1 Mielec.

O godzinie 13:44 oficer dyżurny SK KP PSP w Mielcu alarmuje naszą jednostkę, a po kontakcie drogą radiową z oficerem dyżurnym zostajemy zadysponowani do tego wypadku. W obsadzie 5 strażaków ratowników wyjeżdżamy samochodem GBA Renault S170 (509[R]61) do zdarzenia. Po przepchaniu się przez zakorkowaną drogę docieramy na miejsce zdarzenia, dowódca OSP zgłasza, że zastęp 509-61 OSP Tuszyma na miejscu.
Na miejscu zastajemy widok wbitego w bariery drogowe osobowego fiata bravo, a w rowie dalej w kierunku Mielca samochód ciężarowy Renault Premium z przyczepą. Droga zostaje zablokowana całkowicie, osobowe kierowane są przez osiedle Rzochów. Od Kierującego Działaniem Ratowniczym dostajemy polecenie by przygotować zestaw poduszek pneumatycznych do użycia w razie konieczności. Na miejscu pracują zespoły ratownictwa medycznego, przy użyciu sprzętu hydraulicznego strażacy uwolnili nogi kierowcy ciężarówki, którego przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Kierowca ciężarówki zostaje przetransportowany do szpitala. Teren zostaje odgrodzony taśmami ostrzegawczymi od gapiów, zostaje rozłożony parawan by zasłonić zmasakrowany samochód osobowy a w nim kierowce, który zmarł na miejscu. Na miejscu pracowali policjanci z wydziału dochodzeniowo śledczego z Prokuratorem, którzy prowadzili czynności wyjaśniające tragiczny wypadek. Po zakończeniu czynności przez Prokuratora droga zostaje sprzątnięta z pozostałości karoserii samochodów i innych elementów. Wycieki płynów zostają zneutralizowane przy użyciu sorbentu i zamiecione. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego i rozcięciu wraku pojazdu osobowego zostaje z niego wydobyte ciało mężczyzny – kierowcy. Nasza jednostka zakończyła działania około godziny 18:30, na miejscu został jeden zastęp z JRG 1 Mielec oraz Policja   i pomoc drogowa, która wyciągała z rowy naczepę i ciężarówkę. Droga na tą chwilę pozostawała nadal zamknięta.