Usuwanie skutków silnego wiatru – powalone drzewo w Rzemieniu

W nocy z  23 na 24 września (niedziela – poniedziałek) na południu kraju bardzo silnie wiało. IMGiW wydało ostrzeżenia dla kilku województw, dla Podkarpacia ostrzeżenie przed silnym wiatrem stopień 2. W województwach dolnośląskim i opolskim spodziewany był wiatr o prędkości do 100 km/h, a w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim do 115 km/h. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło #AlertRCB, każda osoba przebywająca na terenie województw objętych ostrzeżeniami IMGiW przed silnym wiatrem dostała SMS-a z komunikatem ostrzeżenia.

Przed godziną 7:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie w miejscowości Rzemień, przy szkole podstawowej.

Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu zostały na miejsce skierowane zastępy OSP : OSP KSRG Rzemień – GLM Lublin III (509[R]63)  oraz OSP KSRG Tuszyma – GBA Renault S170 (509[R]61).
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali przewrócone drzewo na terenie dojazdowym do szkoły. Drzewo uszkodziło sieć telefoniczną, zrywając kabel. Przy użyciu pilarek strażacy porozcinali powalony konar, sprzątnęli pozostałości gałęzi i zakończyli działania. Na miejscu działania prowadzone były do godziny 7:40.

Updated: Wrzesień 26, 2018 — 6:53 pm