Usuwanie szkód po przejściu wichury

Z soboty na niedzielę w niektórych częściach naszego województwa porywy wiatru osiągały prędkość około 110 km/h. W niedzielę również prędkość wiatru była podobna, nie obyło się bez strat wyrządzonych w skutek silnie wiejącego wiatru. Zostały wydane ostrzeżenia przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dla kilku województw z informacją o silnych porywach wiatru.

W poniedziałek o godzinie 9 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu zaalarmował naszą jednostkę OSP. Po przybyciu do remizy strażaków i zgłoszeniu się dowódcy zastępu zostajemy zadysponowani do poderwanego poszycia dachowego w miejscowości Tuszyma. Do zdarzenia wyjechaliśmy w obsadzie 4 strażaków ratowników samochodem GBA Renault S170 (509[R]61).

Po dotarciu na miejsce zdarzenia  okazało się, że wiatr częściowo poderwał blachę na budynku. Dowódca zastępu podał rozpoznanie do SK KP PSP w Mielcu i nasze działania polegały na zabezpieczeniu poderwanej blachy na budynku mieszkalnym. Po zabezpieczeniu poszycia dachowego miejsce zdarzenia zostało przekazane właścicielowi posesji i nasza jednostka wróciła do koszar. Działania potrwały do godziny 10:00.

Updated: Marzec 12, 2019 — 6:37 pm