Usuwanie szkód wyrządzonych przez wiatr

30 września, popołudniu warunki atmosferyczne nad naszym regionem pogorszyły się, intensywne opady deszczu a także porywisty wiatr wiejący od 60 do 90 km/h a w porywach osiągający ponad 100 km/h wyrządził wiele szkód w naszym powiecie oraz gminie.

Nr. zdarzenia:

Około godziny 15:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu dysponuje naszą jednostkę do powalonego drzewa w miejscowości Tuszyma, przysiółek „Kolonia”.

Do zdarzenia wyjeżdża zastęp GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 4 strażaków ratowników. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca OSP zgłasza do SK KP PSP w Mielcu dojazd zastępu na miejsce i podaje rozpoznanie z miejsca zdarzenia. Drzewo powalone było na drogę gminna, zostało pocięte przy użyciu pilarki i jezdnia została uprzątnięta z gałęzi. Działania zakończyły się około godziny 15:45, dowódca zastępu OSP zgłosił zakończenie działań i zastęp wrócił do remizy.

Nr. zdarzenia:

Po powrocie do remizy zostaliśmy zadysponowani do zerwanego poszycia dachowego na budynku mieszkalnym w miejscowości Dobrynin.

Do zdarzenia wyjechała ta sama obsada strażaków ratowników, po dojeździe na miejsce zdarzenia z budynku mieszkalnego wiatr zerwał część poszycia dachowego. Działania skupiły się na zabezpieczeniu poszycia dachowego przed opadami deszczu. W działaniach brał udział jeden zastęp z naszej jednostki. Tuż przed godziną 17, dowódca zastępu OSP zgłosił zakończenie działań do SK KP PSP w Mielcu i zastęp wrócił do koszar.