Wyjazd do usuwania skutków powodzi na terenie podkarpacia

Nr. zdarzenia: 27/2020

26 czerwca około godziny 19:30 oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu zaalarmował naszą jednostkę OSP. Po przybyciu do remizy strażaków i kontakcie z oficerem dyżurnym SK KP PSP w Mielcu otrzymujemy dyspozycję wyjazdu do usuwania skutków powodzi na terenie województwa podkarpackiego.

Do zdarzenia wyjeżdża zastęp GLM Renault Traffic (509[R]64) + łódź płaskodenna 509-Ł3 z obsadą 5 strażaków ratowników. Zastęp udaje się do punktu koncentracji Sił i Środków do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, gdzie czeka na dalsze dyspozycje.

Nad ranem, zaraz po północy jednostka zostaje zadysponowna od miejscowości Manasterz – powiat przeworski razem z innymi jednostkami. Tworzy się kolumna Sił i Środków z powiatu mieleckiego oraz  dębickiego i wyjeżdżają alarmowo do miejscowości Manasterz. Dalsze działania naszej jednostki prowadzone były w miejscowości Handle Kańczuckie. Działania naszej jednostki zakończone zostają przed południem, do remizy zastęp przed godziną 13 w sobotę.