Wypadek dwóch osobówek w Tuszymie

Nr. zdarzenia: 26/2020

15 czerwca bieżącego roku, tuż po godzinie 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Tuszyma, na drodze relacji Tuszyma – Kolbuszowa.

Po przyjęciu zgłoszenia przez pełniącego służbę oficera dyżurnego SK KP PSP w Mielcu na miejsce zostały skierowane dwa zastepy z JRG 1 Mielec: GBARt Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25) jak również jeden zastęp OSP Tuszyma (509[R]61).

Do zdarzenia z naszej jednostki OSP wyjechał zastęp GBARt Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 5 strażaków ratowników i dotarł na miejsce jako pierwszy zastęp. Dowódca OSP udał się na rozpoznanie z miejsca zdarzenia oraz podał je dyżurnemu SK PSP w Mielcu. Droga została zablokowana całkowicie. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe marki Mazda oraz Peuegot. Na miejsce dotarły zastępy z JRG 1 Mielec, jak również dwie karetki z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Poszkodowanym kierowcom samochodów została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc do przyjazdu ZRM. Na miejscu obecne były również dwa patrole Policji. Poszkodowane osoby zostały zabrane przez ZRM do szpitala. Samochody zostały zabezpieczone, zostały odłączone akumulatory. Dalsze działania na miejscu zdarzenia prowadziła Policja, nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.  Działania zostały zakończone około godziny 20.