Wypadek na DW 985 Mielec – Dębica

17 sierpnia, w piątek po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Tuszyma, na drodze wojewódzkiej numer 985 łączącej miasta Mielec – Dębica. Na 44 km w kierunku Dębicy w miejscowości Tuszyma doszło do czołowego zderzenia dwóch osobówek, volkswagena oraz fiata.

Na miejsce został zadysponowany przez oficera dyżurnego SK KP PSP w Mielcu jeden zastęp z JRG 1 Mielec GCBA Man TGM (501[R]25) oraz zaalarmowane zostały jednostki OSP KSRG Tuszyma, OSP KSRG Przecław.

Nasza jednostka do zdarzenia wyjechała samochodem GBA Renault S170, po przybyciu na miejsce obecny był już jeden zespół ZRM. Na miejsce dotarły także kolejne zastępy: JRG 1 Mielec oraz OSP KSRG Przecław, a także kolejne zespoły ratownictwa medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy ratownikom medycznym w przeniesieniu osób poszkodowanych do karetek. Następnie w samochodach zostały odłączony klemy od akumulatorów, a w pojazdach zasilanych LPG zakręcono zawór na butli. Wycieki płynów eksploatacyjnych zostały zneutralizowane przy pomocy sorbentu. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala, na miejscu obecny był również patrol z wydziału Ruchu Drogowego z Policji z Mielca. Również swoje działania na miejscu zdarzenia prowadził technik kryminalistyki. Droga była zablokowana całkowicie, były objazdy dla osobówek. Po przekazaniu miejsca zdarzenia Policji KDR zgłosił zakończenie działań i jednostki wróciły do koszar.

Updated: Sierpień 18, 2018 — 9:08 pm