OSP Tuszyma

Wypadek na DW 985 w miejscowości Tuszyma

12 czerwca, nad ranem tuż po godzinie 02:30 dyżurny pełniący służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Tuszyma, na drodze wojewódzkiej numer 985 relacji Mielec – Dębica.

Po odebraniu zgłoszenia na miejsce zostały skierowane dwa zastępy z JRG 1 Mielec: GBA Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25) jak również dyżurny zaalarmował naszą jednostkę.

Do zdarzenia wyjechaliśmy samochodem GBA Renault S170 (509[R]61), na miejsce dotarliśmy zaraz za karetką pogotowia. Dowódca OSP podał rozpoznanie z miejsca zdarzenia dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu. Pojazdem podróżowała jedna osoba – kierowca, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Kierowca był przytomny i znajdował się wewnątrz pojazdu. Na miejsce dotarły także zastępy z JRG 1 Mielec, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, jak również pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w ewakuacji poszkodowanego z wnętrza samochodu i przeniesieniu do karetki. Na miejscu obecny był również patrol Policji. Poszkodowany został zabrany do szpitala przez ZRM. Miejsce zdarzenia zostało przekazane pracującym na miejscu funkcjonariuszom Policji i działania na miejscu zostały zakończone. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.