Wypadek na DW 985 w Tuszymie

W piątek, 23 listopada po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem 2 samochodów osobowych i busa w miejscowości Tuszyma, na 44 km drogi wojewódzkiej numer 985 relacji Mielec – Dębica.

Po przyjęciu zgłoszenia przez Oficera Dyżurnego SK KP PSP w Mielcu na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Mielcu : GBARt Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25). Zaalarmowane zostały także jednostki OSP KSRG Tuszyma oraz OSP KSRG Rzemień.

Nasza jednostka w sile 3 strażaków ratowników do zdarzenia wyjechała samochodem GBA Renault S170. Po dojeździe na miejsce działania prowadziły już zastępy z JRG 1 Mielec oraz OSP KSRG Rzemień. Ruch drogowy zablokowany był całkowicie. W zdarzeniu brały udział 3 samochody osobowe, w wyniku czego jeden wylądował w rowie. Na miejsce zostały także zadysponowane zespoły ratownictwa medycznego. Poszkodowanym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, po czym po dojeździe ZRM zostali przekazani ratownikom. Samochody zostały zabezpieczone, zostały odłączone akumulatory, wycieki płynów eksploatacyjnych zostały zneutralizowane sorbentem. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Działania na miejscu rozpoczęła Policja, która będzie ustalała przyczyny wypadku. Po zakończeniu pracy Policjantów jezdnia została uprzątnięta z kawałków karoserii z samochodów i wprowadzono ruch wahadłowy. Działania zakończyły się po godzinie 18, miejsce zdarzenia zostało przekazane patrolowi Policji, który pozostał jeszcze na miejscu. Kierujący Działaniem Ratowniczym zgłosił do SK KP PSP w Mielcu zakończenie działań i zastępy pracujące na miejscu powróciły do koszar.

Updated: Listopad 25, 2018 — 1:10 pm