Wypadek samochodu osobowego w Dobryninie

Nr. zdarzenia: 22/2020

11 maja bieżącego roku do Stanowiska Kierowania Mieleckiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem jednego samochodu osobowego w miejscowości Dobrynin, na drodze powiatowej relacji Tuszyma – Kolbuszowa.

Po przyjęciu zgłoszenia przez Dyżurnego SK KP PSP w Mielcu na miejsce zostały skierowane dwa zastępy z JRG 1 Mielec : GBARt Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25) jak również została zaalarmowana nasza jednostka OSP Tuszyma.

Po zaalarmowaniu naszej jednostki przez Dyżurnego SK KP PSP w Mielcu do zdarzenia wyjechał samochód GBARt Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 4 strażaków ratowników. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w zdarzeniu bierze udział jeden samochód osobowy marki Peuegot, którym podróżowała jedna osoba, samochód z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi i znalazł się w przydrożnym rowie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia blokując jeden pas ruchu w kierunku Tuszymy pachołkami ostrzegawczymi, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie do przyjazdu ZRM jak również zabezpieczeniu pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Po dojeździe ZRM poszkodowana osoba została przekazana w ręce ratowników. Na miejsce zdarzenia dojechał także patrol Policji, który prowadził swoje czynności na miejscu zdarzenia. Miejsce zdarzenia zostało przekazane Policji, Kierujący Działanie Ratowniczym zakończył działanie i jednostki wróciły do koszar.