Wypadek z udziałem dwóch osobówek w Tuszymie

12 listopada przed godziną 13 oficer dyżurny pełniący służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży w Mielcu przyjął zgłoszenie o wypadku z udziałem dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Tuszyma.

Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Mielcu: GBARt Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25) zaalarmowana została również nasza jednostka OSP.

Do zdarzenia wyjechał zastęp GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 4 strażaków ratowników. Na miejsce dotarliśmy jako pierwszy zastęp. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Dowódca zastępu OSP podał oficerowi dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu rozpoznanie z miejsca zdarzenia, potwierdził mu iż poszkodowane zostały dwie osoby – kierowcy samochodów, oraz że droga została zablokowana całkowicie. Na miejsce dotarły także zastępy z JRG 1 Mielec a także Policja i dwa zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania polegały na pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w przeniesieniu osoby poszkodowanej do karetki. Samochody zostały zabezpieczone poprzez odłączenie akumulatora. Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala. Na miejsce dojechał także patrol Policji z wydziału Ruchu Drogowego. Zastępy z JRG 1 Mielec wróciły do koszar, na miejscu pozostał nasz zastęp w celu uprzątnięcia jezdni po zakończeniu działań Policji. Po zakończonych czynnościach policjantów z wydziału Ruchu Drogowego, około godziny 15:30 jezdnia została sprzątnięta z kawałków karoserii i szkła, miejsce zostało przekazane pracującemu na miejscu patrolowi Policji i dowódca OSP zgłosił zakończenie działań i powrót do koszar.