Wypadek z udziałem motorowerzysty w Tuszymie

3 lipca bieżącego roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym  z udziałem samochodu osobowego i motoroweru w miejscowości Tuszyma, na drodze wojewódzkiej numer 985 relacji Mielec – Dębica.

Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG 1 Mielec: GBA Renault Range (501[R]22) oraz GCBA Man TGM (501[R]25) a także dyżurny operacyjny zadysponował także naszą jednostkę.

Do zdarzenia wyjechał jeden zastęp z naszej jednostki: GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 5 strażaków ratowników, po dojeździe na miejsce obecny był już patrol Policji. Na miejsce dotarły także zastępy z JRG 1 Mielec, jak również karetka pogotowia. Działania strażaków polegały na pomocy ratownikom medycznym, jak również zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W zdarzeniu udział brały dwa pojazdy: osobowy – Renault Master, oraz motorower. Kierowca jednośladu został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.
Droga była zablokowana całkowicie. Na miejsce dotarły także patrole Policji z wydziału Ruchu Drogowego, które prowadziły czynności na miejscu zdarzenia. Po zakończonych oględzinach miejsca zdarzenia nasze działania polegały na uprzątnięciu jezdni z części karoserii i dowódca zastępu zgłosił zakończenie działań.

Updated: Lipiec 30, 2019 — 8:48 pm