OSP Tuszyma

25 Finał WOŚP w Przecławiu

wosp-1920x800-1440x500

Tradycyjnie w niedzielę styczniową, w tym roku 15 stycznia odbył się Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 Tegoroczne zbiórki pieniężne zostały przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln PLN.

Miasto Przecław już po raz 4 wzięło udział w wielkim finale WOŚP i zebrała dla najmłodszych
i najstarszych łącznie 14 874, 35 zł, a całość zebranych pieniędzy na terenie całego kraju wyniosła 62,4 mln zł – taki wynik zakończył się w niedzielę po północy, ale ostateczna zebrana kwota będzie znana w marcu. Już od godz. 7 rano, 20 młodych ludzi, wolontariuszy i wolontariuszek kwestowało na terenie całej gminy Przecław. Wolontariuszom pomagali w transporcie strażacy z jednostek OSP gminy Przecław. Od godziny 17:00 na Rynku ruszyły koncerty, pokazy i prezentacje. Po godzinie 17:20 OSP Tuszyma zaprezentowała pokaz ratownictwa drogowego, w którym wzięli udział ratownicy drogowi z Automobilklubu Mieleckiego. Również OSP Przecław zaprezentował działania gaśnicze podczas pożaru samochodu osobowego. W trakcie imprezy licytowane były gadżety, które sztab przecławski otrzymał z fundacji WOŚP a także przekazane specjalnie na licytację przedmioty i vouchery od firm i osób prywatnych. Zwieńczeniem finału było światełko do nieba o godzinie 20:00.

img_4832-kopiowanie img_4833-kopiowanie img_4835-kopiowanie img_4837-kopiowanie img_4834-kopiowanie img_4839-kopiowanie img_4836-kopiowanie img_4842-kopiowanie img_4843-kopiowanie img_4844-kopiowanie img_4845-kopiowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *