OSP Tuszyma

Nowe wyposażenie JOT OSP KSRG Tuszyma

29 maja bieżącego roku w jednostce OSP Kiełków odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu dla jednostek OSP gminy Przecław włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Sprzęt został zakupiony w ramach dotacji Ministerstwa Sprawiedliwości.

Na województwo podkarpackie Ministerstwo Sprawiedliwości na zakup sprzętu dla jednostek OSP przekazało 8 milionów 500 tysięcy złotych. Zakupiony sprzęt dla jednostek OSP z gminy Przecław został uroczyście przekazany przez Pana Zbigniewa Chmielowca Posła na Sejm RP, Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu Strażaków, Pana Ryszarda Wolanina Burmistrza Przecławia oraz Pana Zenona Krawczyka Przewodniczącego Rady Miejskiej a zarazem Prezesa ZOG ZOSP RP w Przecławiu.
Naszą jednostkę reprezentowali Prezes OSP – druh Krawczyk Zenon oraz skarbnik OSP – druh Ryszard Brzozowski.
Dzięki dotacją Ministerstwa Sprawiedliwości nasza Jednostka Operacyjno Techniczna pozyskała kolejny zestaw PSP R1, w który skład wchodzą: torba PSP R1, szyny Kramera, deska ortopedyczna a także zestaw opatrunków hydrożelowych. Udało się także pozyskać automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED) firmy IPAD, model SP1.
Mamy nadzieję, że pozyskane wyposażenie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko Tuszymy, lecz także gminy Przecław, a tym samym gratulujemy jednostkom OSP, które również zostały wyposażone w sprzęt
.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *