OSP Tuszyma

Odszedł na służbę u boku Pana – wspomnienie ś.p. Druha Marcina Czebockiego

Druh Marcin Czebocki przegrał walkę z wodą Wisłoki

W dniu 22 lipca w słoneczne i upalne popołudnie spokojny, jak zdawałoby się nurt Wisłoki, zabrał nam druha Marcina Czebockiego.

Urodził się On 18 września 1997r. Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszymie wstąpił mając 12 lat. Mimo młodego wieku z dumą nosił mundur i znał ceremoniał strażacki. Brał udział w zawodach sportowo-pożarniczych i w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom. Pełnił służbę przy Grobie Pańskim, uczestniczył w pielgrzymkach strażaków na Jasną Górę. W czasie uroczystości strażackich, państwowych i kościelnych był wielokroć w składzie pocztu sztandarowego jednostki OSP. Jego pasją była historia, był członkiem historycznej grupy rekonstrukcyjnej, gromadził pamiątki historyczne. Znał i pięknie śpiewał pieśni i piosenki, zwłaszcza legionowe.

Chociaż niespodziewana śmierć zniweczyła wszystkie plany i nadzieje bardzo młodego druha Marcina, to pozostanie On w naszej pamięci jako wspaniały kolega i strażak.

 

Zawody sportowo - pożarnicze 2015
Zawody sportowo – pożarnicze 2015
Zawody sportowo - pożarnicze 2015
Zawody sportowo – pożarnicze 2015
Zebranie sprawozdawcze OSP 2015
Zebranie sprawozdawcze OSP 2015
Zawody sportowo - pożarnicze 2015
Zawody sportowo – pożarnicze 2015

 

 

 

 

 

 

127

126

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *